Zielona Szkoła Pieniny

Jednym z najpopularniejszych obecnie pomysłów na wiosenny wyjazd dla dzieci jest zielona szkoła. Pieniny są natomiast malowniczym miejscem, w którym można zorganizować bardzo ciekawy pobyt dla dzieci w różnym wieku. Należy pamiętać, iż są pewne kryteria, które decydują o wyborze miejsca, w jakim mogłaby być zorganizowana zielona szkoła. Pieniny to przykład modelowy, który można traktować jako punkt odniesienia. Wspaniałe walory przyrodnicze oraz uzdrowiskowe, nieograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu oraz odpowiednia infrastruktura ośrodków takich, jak Pensjonat Willa Szarotka – to wszystko sprawia, że zielona szkoła po prostu musi się udać.

Zielona szkoła na Podhalu

Rozwijając infrastrukturę i wyposażenie naszego Pensjonatu Willa Szarotka braliśmy pod uwagę możliwość organizowania zielonych szkół, dlatego grupy odwiedzające nasz ośrodek mogą korzystać z wielu specjalnie przygotowanych udogodnień. Udostępniamy między innymi:

  • nowoczesne i bezpieczne boiska pozwalające na uprawianie wielu sportów – koszykówki, piłki siatkowej,
  • sprzęt do uprawiania innych sportów – np. ping-ponga,
  • bezpieczny i urozmaicony plac zabaw spełniający oczekiwania dzieci w różnym wieku,
  • przestronna jadalnia serwująca zdrowe i pożywne posiłki,
  • duży, ogrodzony parking przystosowany do przyjmowania autokarów,
  • sale telewizyjna, rekreacyjna oraz konferencyjna, które pozwalają na atrakcyjną realizację programu nauczania.

Warto również dodać, że rozważając organizację wędrówek górskich dla uczniów w ramach programu zielona szkoła, Pieniny należy uznać za jedne z najlepszych rozwiązań. Są to bowiem góry stosunkowo niskie i bezpieczne, a zarazem bardzo różnorodne oraz ciekawe pod względem geologii i genezy powstania. Podczas wędrówek można prowadzić zajęcia plenerowe, co jest kolejnym powodem do zorganizowanie zielonej szkoły właśnie w Pieninach. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z recepcją naszego pensjonatu. Gwarantujemy, że zarówno noclegi, jak i wyposażenie i infrastruktura pensjonatu spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających pedagogów.

Serdecznie zapraszamy !